NA STRONIE PRZEDSZKOLA POJAWIŁA SIĘ NOWA ZAKŁADKA - "RADA RODZICÓW"

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Godło

Zbieramy plastikowe zakrętki dla Weroniki

Apel rodziców o pomoc

 

Weronika urodziła się w styczniu 2014r. Na dwa miesiące przed narodzinami doszło u niej do wylewu krwi do mózgu, czego skutkiem było nadciśnienie w głowie, w efekcie którego powstało u niej wodogłowie pokrwotoczne. W trzecim tygodniu życia, Weronika przeszła operację wszczepienia układu przeciekowego komorowo-otrzewnowego tzw. zastawki. Obecnie zmaga się z: dziecięcym porażeniem mózgowym, wodogłowiem, niedowładem górnej i dolnej kończyny po lewej stronie ciała, oraz niedowidzeniem lewego oka.

 

Obecnie Weronika jest pod opieką wielu specjalistów: neurologa, neurochirurga, okulisty, audiologa, ortopedy i rehabilitanta. Konieczna jest systematyczna rehabilitacja ruchowa i wzrokowa w celu polepszania sprawności Weroniki. Niezbędne są również wyjazdy na odpłatne turnusy rehabilitacyjne.

 

Jako rodzice, każdego dokładamy wszelkich starań, aby nasze dziecko dzięki regularnym ćwiczeniom, w przyszłości mogło funkcjonować w społeczeństwie, jako zdrowa, uśmiechnięta i w pełni sprawna osoba.

 

Naszym wspólnym celem może być pomoc Weronice. Za co już teraz serdecznie dziękujemy.

Ewa i Grzegorz Żarscy

 

 

W roku szkolnym 2019/2020 kontynuujemy zbiórkę zakrętek dla Weroniki

Jednoszczęśnie zbieramy zakrętki do punkutu przy SP-5. Akcja Fundacji Bez Tajemnic ma charakter charytatywno - ekologiczny. Za pieniądze otrzymane ze skupu zakrętek od firmy recyklingowej możliwy jest zakup wózków inwalidzkich dla potrzebujących dzieci. Więcej informacji na www.zakretki.info

 

IDEA AKCJI: "POMAGAMY NIE TYLKO PRZYRODZIE! "

1 kwietnia 2012 rozpoczęliśmy zbiórkę w Przedszkolu nr 10.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobą, które pomagają w transporcie worków do SP-5. Rozpoczynamy kolejny rok szkolny 2019/20 i zapraszamy wszystkich do kontynuacji zbiórki plastikowych zakrętek. Akcja polega na zbieraniu plastikowych zakrętek z butelek po wodzie mineralnej, sokach, napojach.

 

Co zbieramy?

  • Wszystkie zakrętki po artykułach spożywczych. Inne, np. po łynie do płukania powinny mieć oznaczenia PP, PE lub trójkąt ze strzałkami.

Jak pakować?

  • Najlepiej w duże worki do śmieci. Zakrętki powinny być wysuszone. Miejsce zbiórki - Przedszkole nr 10 w Malborku. Z przedszkola będziemy przekazywać worki z zakrętkami do SP 5 w Malborku ( koordynator Izabela Krotowska). Liczymy na pomoc rodziców w transporcie worków.

Ile trzeba zebrać, aby pomóc?

  • Na wózek inwalidzki potrzebne jest około 15 ton zakrętek = 6 750 000 sztuk 1 kg = 450 zakrętek

Kto może zbierać?

  • Każdy przedszkolak, jego mama, tata, siostra, brat, babcia, dziadek, ciocia ,wujek, sąsiad, sąsiadka, kolega, pracownicy przedszkola...

 

WRZUĆ DO KARTONIKA ZAMIAST DO ŚMIETNIKA!

 

 

Kolordynatorem i wolontariuszem akcji w Przedszkolu nr 10 jest Agnieszka Czechowska- Piękoś

Data dodania: 2018-03-08 10:40:39
Data edycji: 2020-05-21 12:30:45
Ilość wyświetleń: 1206
Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej