Czcionka:

A+A-

Kontrast:

   Godło

   Zbieramy plastikowe zakrętki dla Weroniki

   Apel rodziców o pomoc

    

   Weronika urodziła się w styczniu 2014r. Na dwa miesiące przed narodzinami doszło u niej do wylewu krwi do mózgu, czego skutkiem było nadciśnienie w głowie, w efekcie którego powstało u niej wodogłowie pokrwotoczne. W trzecim tygodniu życia, Weronika przeszła operację wszczepienia układu przeciekowego komorowo-otrzewnowego tzw. zastawki. Obecnie zmaga się z: dziecięcym porażeniem mózgowym, wodogłowiem, niedowładem górnej i dolnej kończyny po lewej stronie ciała, oraz niedowidzeniem lewego oka.

    

   Obecnie Weronika jest pod opieką wielu specjalistów: neurologa, neurochirurga, okulisty, audiologa, ortopedy i rehabilitanta. Konieczna jest systematyczna rehabilitacja ruchowa i wzrokowa w celu polepszania sprawności Weroniki. Niezbędne są również wyjazdy na odpłatne turnusy rehabilitacyjne.

    

   Jako rodzice, każdego dokładamy wszelkich starań, aby nasze dziecko dzięki regularnym ćwiczeniom, w przyszłości mogło funkcjonować w społeczeństwie, jako zdrowa, uśmiechnięta i w pełni sprawna osoba.

    

   Naszym wspólnym celem może być pomoc Weronice. Za co już teraz serdecznie dziękujemy.

   Ewa i Grzegorz Żarscy

    

    

   W roku szkolnym 2019/2020 kontynuujemy zbiórkę zakrętek dla Weroniki

   Jednoszczęśnie zbieramy zakrętki do punkutu przy SP-5. Akcja Fundacji Bez Tajemnic ma charakter charytatywno - ekologiczny. Za pieniądze otrzymane ze skupu zakrętek od firmy recyklingowej możliwy jest zakup wózków inwalidzkich dla potrzebujących dzieci. Więcej informacji na www.zakretki.info

    

   IDEA AKCJI: "POMAGAMY NIE TYLKO PRZYRODZIE! "

   1 kwietnia 2012 rozpoczęliśmy zbiórkę w Przedszkolu nr 10.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobą, które pomagają w transporcie worków do SP-5. Rozpoczynamy kolejny rok szkolny 2019/20 i zapraszamy wszystkich do kontynuacji zbiórki plastikowych zakrętek. Akcja polega na zbieraniu plastikowych zakrętek z butelek po wodzie mineralnej, sokach, napojach.

    

   Co zbieramy?

   • Wszystkie zakrętki po artykułach spożywczych. Inne, np. po łynie do płukania powinny mieć oznaczenia PP, PE lub trójkąt ze strzałkami.

   Jak pakować?

   • Najlepiej w duże worki do śmieci. Zakrętki powinny być wysuszone. Miejsce zbiórki - Przedszkole nr 10 w Malborku. Z przedszkola będziemy przekazywać worki z zakrętkami do SP 5 w Malborku ( koordynator Izabela Krotowska). Liczymy na pomoc rodziców w transporcie worków.

   Ile trzeba zebrać, aby pomóc?

   • Na wózek inwalidzki potrzebne jest około 15 ton zakrętek = 6 750 000 sztuk 1 kg = 450 zakrętek

   Kto może zbierać?

   • Każdy przedszkolak, jego mama, tata, siostra, brat, babcia, dziadek, ciocia ,wujek, sąsiad, sąsiadka, kolega, pracownicy przedszkola...

    

   WRZUĆ DO KARTONIKA ZAMIAST DO ŚMIETNIKA!

    

    

   Kolordynatorem i wolontariuszem akcji w Przedszkolu nr 10 jest Agnieszka Czechowska- Piękoś

   Data dodania: 2018-03-08 10:40:39
   Data edycji: 2020-05-21 12:30:45
   Ilość wyświetleń: 1386
   Bądź
   z nami
   Biuletynu Informacji Publicznej